+420 777 107 807
  • Zábrany proti ptactvu

Provádíme montáže hrotových ochranných systémů - síťování balkónů a světlíků proti holubům.

 

Montáž hrotového systému

Hrotový systém je vhodný pro represivní i preventivní ošetření. Hrotový systém se skládá z plastového pásku, do kterého jsou zapuštěny tenké nerezové hroty zabraňující dosednutí holubů na ošetřené místo. Životnost hrotového systému se pohybuje kolem 10. let.

Montáž hrotového systému se provádí na suchý a čistý povrch, přilepením neutrálním transparentním silikonovým tmelem:

  • jednotlivé segmenty se lepí k podkladu speciálním chemicky neutrálním silikonem, případně se přibíjejí,
  • systém se instaluje na místa, která je třeba chránit před nálety holubů, jejich shromažďováním a hnízděním, jsou to zejména vodorovné či mírně zkosené plochy fasád, jako římsy, atiky, vnější parapety, atd.

 

Síťování balkónů a světlíků proti holubům

Síťový systém je jediná 100% účinná ochrana lodžií, balkónů, světlíků a ochozů věží. Síť je upevněna kolem obvodu prostoru pomocí pružného ocelového rámu, který se skládá z ocelových oček upnutých do plastových hmoždinek, a kterými je protaženo ocelové lanko napnuté pomocí napínacího šroubu. K takto vytvořenému rámu, který je schopen přesně kopírovat obvod se připne speciálními kleštěmi a hliníkovými sponkami síť. Materiál z ocelového rámu může být z nerezové oceli nebo z pozinkované oceli.

Instalace sítě trvá cca 2,5 hodiny. Síť je možné instalovat díky velkému množství druhů upínacích komponentů na všechny typy podkladů včetně zateplených fasád a ocelových konstrukcí popřípadě lze překrýt celou střechu. Životnost sítě se pohybuje kolem 10. let.